Jóga do postele. Konec výmluv, že nemáte čas na cvičení!

Víte o tom, že jóga se dá cvičit i v posteli a dokonce se to vřele doporučuje? Ať už ráno na protažení těla a nastartování se anebo večer před spaním, pro celkové zklidnění a přípravu na lepší spánek.

Večerní jógu ocení především ti, jež mají problém se spánkem. Večerní jógu jsem takto doporučila i mé kamarádce, která nosí na ruce stále chytré hodinky a zjistila, že nejenže se nebudí, její hluboký spánek se prodloužil o 20 minut. Zkuste to tedy také a dejte nám vědět, jak se vám jóga v posteli osvědčila.

Co k cvičení potřebujete?

  • Ke cvičení skutečně nepotřebujete vůbec nic než vaší postel, měkkou peřinku a polštář. Jóga do postele se také nazývá – líné cvičení. V podstatě jde o cviky, které provádíte vleže nebo vsedě. Jóga vnáší do života řád, navozuje klid a mír, pocit pohody. Není to pouze o protažení těla, ale i práci s dechem.
  • Ať už cvičíte jógu v obýváku na podložce, v tělocvičně anebo u sebe v posteli, má blahodárný vliv na zdraví. Pokud máte sedavé zaměstnání, pomůže vám odstranit i bolesti zad, působí i jako prevence bolestí zad. Proč to tedy nezkusit? Pokud se vám nebude chtít ráno, zkuste si udělat čas alespoň 15 až 30 minut před spaním.
  • Vlastně nepotřebujete ani žádné legíny a oděv na cvičení. Můžete být v pyžamu, po cvičení už jen zhasnout a spát. Stačí, když se naučíte pár cviků, které budete každý den různě kombinovat. Vůbec nevadí, když budete cvičit každý den totéž po nějakou dobu, protože flexibilita těla se neustále zvětšuje. Případně můžete postupně zkoušet nové a nové cviky.

Relaxační jóga do postele

Obrázek: YouTube