Kartonový nábytek vdechne vaší kanceláři nebo domovu nový rozměr

Pokusme se na chvíli zapomenout na tradiční materiály, jako je dřevo, plast či kov. Máte-li touhu vybavit si svou kancelář nebo domov netradičně, pak vsaďte na karton. Tento nábytek představuje nápadité řešení nejen pro ekologicky smýšlející jedince, ale také pro ty, kteří chtějí své klienty či hosty překvapit exkluzivním stylem a originalitou. Mimo bezpočtu praktických vlastností má zdánlivě obyčejný karton i designové předpoklady.

Vlastnosti kartonového nábytku

Nábytek z kartonu je ekologický, lehoučký, netradiční a hlavně se snadno stěhuje, což patří k jeho nesporným výhodám. Jestliže se často stěhujete, případně rádi pravidelně měníte vzhled interiéru, pak nábytek z papírové lepenky je ideální volbou. Způsob zpracování a pevný materiál dodává výrobkům perfektní nosnost s bytelným vzhledem. Nábytek přitom zůstává lehoučký a lehce přenositelný. Hledáte-li nábytek pro veletrh, výstavy, předváděcí akce, najdete dnes už v široké nabídce i barové či promo stoly, pulty apod.

Co vše lze z kartonu pořídit

Dnes se dají pořídit z kartonu nejen regály, police, knihovny, taburety, konferenční stolky, ale i postele, křesla, židle, skříně, lustry, lampy, stojany na víno a mnoho dalšího. V základní verzi jde o čistě přírodní produkt, který uvítají i alergici. Jestliže se vám obyčejný karton zdá příliš fádní, (i když ve spojení s různými dekoracemi krásně ožije) je možné podle fantazie jej dotvořit různými motivy, pokreslením, natřením vodou ředitelnými barvami či potisknout v kvalitě fotografie.

Spojení ekologie a designu

Nábytek z kartonu však nepřesvědčí jen milovníky netradičních designových kousků, ale i ty, kdo chtějí zanechat minimální ekologickou stopu. Je velmi praktický, jak jsme si již uvedli. Pravděpodobně by mnozí namítli, že nábytek si kupujeme především proto, aby sloužil dlouhá léta a byl bytelný. Jak si na tom stojí tedy nábytek z kartonu? Vyrábí se ze speciálně upraveného kartonu s několika vrstvami lepenky. Bez potíží tedy unese i těžší předměty. Na trhu s tímto jedinečným nábytkem působí hned několik výrobců a nabízejí jej v několika variantách. Vybere si i ten nejnáročnější.

Životnost jako nábytek z masívu

Přestože se kartonový nábytek prosazuje spíš v posledních několika letech, nejedná se zase tak úplně o novinku na trhu. S papírovou lepenkou experimentovali designéři již v 70. letech. Ovšem až poslední doba přinesla díky moderním technologiím skutečně bytelné a stabilní kousky, jež mají životnost podobnou jako nábytek z masívu. Jedná se o specifický životní styl, který se vyznačuje ohleduplností k životnímu prostředí. Produkty vyrobené z recyklovaného kartonu jsou přírodní, ekologické, recyklovatelné. Jakmile splní svůj úkol a doslouží, lze tento nábytek spálit, znovu recyklovat a vyrobit nový kus nábytku nebo zkompostovat.

Zdroj obrázku: kartonovynabytek.cz