Koberec jako módní doplněk v ložnici

Ložnice představuje místo, kde po náročném dni rádi složíme znavené tělo, odpočineme si a načerpáme novou energii. Jde o místnost, kde trávíme třetinu svého života tak potřebnou činností, jako je spánek. Existuje-li v naší domácnosti místnost, jež by měla odrážet naše potřeby i styl, pak je to stoprocentně ložnice. A při jejím zařizování by se mělo začínat hezky od podlahy.

Dnešní trh s podlahovými krytinami je naštěstí velmi bohatý. Od dlažby, linolea, plovoucích či dřevěných podlah, koberců. Ovšem pro každou místnost se hodí jiný druh podlahové krytiny. Do ložnice se hodí dřevěná podlaha, linoleum nebo koberec. A koberec zvláště proto, že je velice komfortní a hřejivý, což člověk ocení především v zimě, kdy se mu příjemněji vstává bosou nohou z postele – určitě lepší než studená podlaha.

Koberec má své výhody

Koberec má rovněž hned několik výhod. Má poměrně nízkou pořizovací cenu, lze doladit barevně či vzorem se zbytkem interiéru, snadněji se vyměňuje za nový. Mimo to, že jde o skvělý módní doplněk má výtečnou tepelnou a zvukovou izolaci a vytváří útulnou atmosféru. Zařizujete-li si novou ložnici či přemýšlíte jak tu stávající oživit, pak začněte od podlahy – tedy od koberce.

Koberce doprovází člověka stejně jako dřevo po mnoha tisíciletí a vzájemně se i hezky doplňují. Jestliže už tedy víte, že koberec je jasná volba, zbývá jen rozhodnutí, zda koupit celoplošný či kusový. Obě varianty mají něco do sebe a obě jsou dnes v módě.

Kusový nebo celoplošný?

Rozhodnete-li se pro verzi kusových koberců, lze s jejich pomocí vymezit opticky části prostoru v pokoji nebo místnost předělit na dvě různé zóny s rozdílným využitím. Nezřídka mívají ženy v ložnici i zkrašlovací salónek tj. toaletní stolek se zrcadlem a křesílko, případně čtecí koutek. Koberce jsou k mání v různých velikostech, tvarech, barvách, vzorech. Neprohloupíte s decentními vzory ani barvami, nicméně sázkou na jistotu jsou jednobarevné a přírodní tóny – šedá, hnědá, béžová či bílá. Dobře se kombinují i se zbytkem interiéru. Menší kusové koberce lze ponechat v zimě a během léta je stočit a uskladnit.

Obrázek: pixabay.com