Obdivuhodná kombinace japonského a skandinávského designu: Domek majitelům zlepšuje životní styl

Fotografie: Tammy / Creative Commons / Attribution 2.0

Dům je kombinací dvou různých designů – jeho prostorný a útulný interiér vás okouzlí a zároveň vás může inspirovat k jednoduššímu a propojenějšímu způsobu života.

Na první pohled minidomek v pralese, jako od nějakých pralesních domorodců. Při podrobnějším zkoumání se vám rozzáří oči. Toto je Zen Tiny House v Byron Bay, který vytvořil pro své majitele Kester a Nadiu pohodlný a útulný domov, jenž je zároveň příkladem špičkového designu a funkčnosti. Dům má několik fascinujících prvků, na které se teď dostane.

Prostorný se zahradou na střeše

Malý dům může překvapit svým dostatečným úložným prostorem. Díky promyšleným skříním inspirovaným japonským designem a dalším úložným řešením máte dostatek místa na uložení všech svých věcí. To umožňuje udržet domov čistý a uspořádaný, což je důležité pro pohodlí a klidnou mysl uvádí portál LivingBigInATinyHouse.

Když vstoupíte do Zen Tiny House, okamžitě pocítíte atmosféru klidu a harmonie. Ta je posílena přítomností zenové zahrady na střeše domu. Tento nápadný prvek nejenže přidává estetickou hodnotu, ale také umožňuje spojení s přírodou a meditativní odpočinek. Velké posuvné dveře a obložení vytvářejí spojení mezi interiérem a exteriérem. Můžete tak snadno vytvořit průchod mezi obývacím prostorem uvnitř a venkovní terasou.

Mistrovský design skříní

Jak již bylo zmíněno, design skříní v domě Zen Tiny House vyniká. Inspirací byl japonský minimalismus a důraz na čistotu. Skříně nejenže poskytují dostatek úložného prostoru, ale také dodávají domu jemnost a eleganci. Zařídit takto efektivně úložný prostor je často náročný úkol.

17letý chlapec si postavil vlastní minidomek. S rozpočtem 170 000 Kč to nebyl žádný problém

Kester a Nadia chtěli vytvořit dům, který nejen ohromuje svým vzhledem, ale také zlepšuje jejich životní styl. Zen Tiny House v Byron Bay je jasným důkazem toho, že méně může být více a že dobrý design může vytvořit prostor, ve kterém se cítíte připojeni k přírodě. Navíc nám připomíná, že kvalitní architektura a promyšlený design mohou vytvořit útulný domov.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]