Máte málo místa v kuchyni? Zkuste využít prostor nad kuchyňskou linkou

Pokud máte mezi horními kuchyňskými skřínkami a stropem mezeru, pak jste určitě strávili nějaký ten čas přemýšlením, co tam umístit. Hodně lidí tam má vystavené dekorace anebo kytky. Jestliže však zápasíte s úložným prostorem, můžete tam uložit i některé věci, jako jsou třeba koše na piknik, desky na krájení, nějaké nádobí, ale i dekorativní předměty, na které nikde jinde nemáte místo. Zveme vás na prohlídku kuchyní, kde se moudře využívá i tohoto prostoru.

Obrázková galerie

Stává se, že se nám nasbírá hodně obrázků a po přestěhování do jinak řešeného či menšího bytu na ně není místo. V takovém případě můžete využít chladný a prázdný prostor horních skřínek v kuchyni.

Zásobníky na potraviny

Získejte další úložný prostor tím, že nahoru umístíte košíky s potravinami, které nepotřebujete mít stále po ruce. Ať už jde o zásobu mouky, luštěnin, cukru, nápojů. Kuchyňka vypadá čistě, zorganizovaně a horní prostor nepůsobí nezabydleně a prázdně.

Knihovna

Nemáte kam uložit tu spoustu knih, která se vám nahromadila? Pak využijte opět horních kuchyňských skřínek a uložte tak minimálně knihy, které se váží ke kuchyni. Přidat můžete i nádobí či dekorace.

Přidejte závěs

Jestliže zápolíte s nedostatkem úložného místa v bytě, můžete nahoru nechat přidělat ještě další skřínky, případně prostor zakrýt závěsem. Na takové místo můžete pak uložit i věci, které se k vystavování příliš nehodí.

Tapeta – cihlová zeď

Ne vždy a každý chce ukládat na horní skřínky nějaké předměty. Jestliže nejste fanda ukládání věcí na tuto horní část, ale zdá se vám, že působí smutně, prázdně a fádně, nalepte nahoru tapetu. Nemusí jít pouze o imitaci cihly, ale i dřevěný obklad anebo nějaký výrazný vzor, který kuchyni rozveselí.

Obrázky: housebeautiful