Rodina koupila starou a opuštěnou ruinu, za kterou schytala vlnu kritiky. Přestavbou si splnili sen

Fotografie: Ванилица / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0 International

Rekonstrukce opuštěné ruiny se povedla rodině z Rjazaňské oblasti, která se nachází na jihu evropské části Ruska. Dnes místo chátrajícího domku stojí patrová chata.

Příběh rodiny, jež se rozhodla koupit a obnovit opuštěný dům na okraji malé vesničky v Rjazaňské oblasti (nejbližší větší město je vzdáleno 40 km), může být inspirací pro každého z vás. Tento počin představuje fyzickou obnovu budovy, ale také oživení historie. Rekonstrukce starých budov bývají často plné výzev: od strukturálních problémů až po zachování původních prvků, které domu dodávají charakter.

Chalet pro rekreaci

Pro rodinu Denise to znamenalo dlouhé hodiny pečlivého plánování, vyjednávání s řemeslníky, hledání originálních materiálů a prvků pro zachování autentičnosti nemovitosti. Denis je majitel zmíněné nemovitosti a od počátku si vedl videodeník, aby mohl s rekonstrukcí seznámit širokou veřejnost na svém youtubovém kanále. Přestavba domu trvala přes rok, ale stará budova se změnila k nepoznání. Původně malá přízemní stavba se čtyřmi okny byla přestavěna na moderní patrovou chatu v alpském stylu, s garáží a několika hospodářskými budovami.

Původní budova byla zrekonstruována proto, aby rodina mohla v přírodě trávit čas o víkendech a svátcích. Patrová přístavba a některé další části jsou ze dřeva. V přízemí je na podlahách porcelánová dlažba, v patře podlaha laminátová. Koupelna má výměru 4,5 m2. Všude na stěnách je bodové diodové osvětlení. Do patra vede luxusní schodiště, které je kombinací kovu a dřeva. I prostor pod schodištěm je využitý, je tam umístěn pracovní stůl. V patře se nachází hala a tři menší ložnice, píše web Tymr.

Rozhodli se navždy uniknout z pasti drahého nájemného. Za pár korun si postavili malý domek

Přestavba v alpském stylu

V kuchyni je dostatečná pracovní plocha. Místnost je vybavená mikrovlnnou troubou, lednicí, varnou deskou i varnou konvicí. Jídelní stůl je dlouhý dva metry. Je tu zkrátka všechno, co rodina k životu potřebuje. V obýváku je pohodlná pohovka, na niž ušila potahy Denisova maminka. Stejně tak závěsy a záclony. Technické zázemí je v přízemí. Vytápění budovy a teplá voda budou zajištěny dvouokruhovým italským kotlem.

Na videozáznamu se Denis divákům omlouvá, že ukazuje nedokončený výsledek. I on by měl rád už tohle dílo za sebou. Přesto tato rekonstrukce opuštěné ruiny ukazuje, že obnova starých staveb může být udržitelnou volbou, která respektuje minulost, zatímco se přizpůsobuje potřebám současnosti. Na BydlímeÚtulně jsme psali i o přestavbě garáže na garsonku pro hosty.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*