Ve sklepě své babičky objevila kompletně zařízený bunkr. Otevírá se zatažením za falešnou trubku

Fotografie: Depositphotos

Blíží se konec světa? Někteří lidé na to mají jasný názor. A podle toho se také připravují, třeba tím, že si budují bezpečné útočiště v podobě bunkru.

Domy babiček obvykle působí jako skvělé místo pro dobrodružné výpravy. Asi jen málokdo babičce neprozkoumal půdu nebo sklep za účelem nalezení nějakého pokladu. Jisté Američance se ten poklad ale povedlo najít – objevila totiž podzemní bunkr!

Když se lidé snaží připravit na apokalypsu

Staré domy obsahují nejedno tajemství, jak ostatně dokazují nálezy nejrůznějších tajných dveří a místností v domácnostech po celém světě. I my jsme vám na BydlímeÚtulně přinesli článek o ženě, která v novém domě našla desítky let nepoužívané tajné dveře. Nicméně to, co našla v domě své babičky jistá Američanka, už je doslova „další level“. Ve sklepě totiž objevila kompletně zařízený protiatomový kryt.

Podle ženy dům dříve patřil tzv. prepperům. Podle portálu ChladnéZbraně jsou preppeři nebo též survivalisté lidé, kteří věří v konec světa, k němuž dojde v důsledku anarchie. Zákony přestanou platit a ozbrojené složky ani lídři jednotlivých zemí nebudou schopni nastolit pořádek. A na tuto situaci se preppeři připravují třeba i budováním bunkru, kde, jak věří, takovou „apokalypsu“ přežijí a poté společně s dalšími přeživšími vytvoří novou společnost.

Bunkr z 2. světové války přestavěli na plnohodnotný domov. Splnili si tak svůj sen

Plně vybavený bunkr

Bunkr, který žena předvedla na TikToku, je velmi sofistikovaný a tvoří ho dva prostory. První, jak uvádí portál Mirror, se otevírá zatažením za falešnou trubku. To způsobí odblokování tajných dveří v šatní skříni ve sklepě. Za nimi se nachází sklad na potraviny, který byl podle ženy plný konzerv, když ho otevřela poprvé. Tím ovšem prohlídka ani zdaleka nekončí.

Za panelem, který na první pohled působí jako ovládací panel pro spotřebiče v domě, se nachází průlez do samotného bunkru. Ten tvoří dvě propojené místnosti, kdy ta vstupní slouží jako ložnice se šesti postelemi, zadní pak jako obývací pokoj s gaučem. Bunkr je vybaven tekoucí vodou a dále věcmi, jako jsou další konzervy či plynové masky. Kromě vstupu za panelem má i únikový východ, a to přímo do zahrady, odkud se lze naopak i dovnitř spustit.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*