Nevyhazujte staré struhadlo. Mohlo by se vám ještě hodit

Fotografie: Pixabay

Mnoho lidí má doma staré struhadlo, kterého se nechtějí zbavit. Pokud vaše kuchyňské náčiní postrádá ostrost, může se zdát, že je vám už v domácnosti k ničemu. Nevěste hlavu. Nemusíte se hned svého oblíbeného struhadla zbavovat, protože je úplně jednoduché jej znovu nabrousit nebo využít k jinému účelu. Poradíme vám, jak na to.

Starý keramický šálek

Abyste své struhadlo přivedli zpět k životu, budete potřebovat starý keramický šálek. Přitiskněte jej dnem na ostrou část struhadla a přejíždějte po něm nahoru a dolů. V tomto případě působí šálek jako brusný kámen a struhadlu tak navrátí ostrost.

Oprava kuchyňského náčiní

Provádějte ostření kolem dvou až tří minut a vaše struhadlo bude zase plně funkční. Stejným způsobem můžete v domácnosti naostřit nůžky, nože a další ostré kuchyňské nářadí. Nevyhazujte staré věci, naopak si važte jejich stáří a hodnoty. Můžete je pomocí snadného postupu znovu přivést k životu a budou vám sloužit ještě spoustu let.

Při broušení vám kromě šálku může posloužit také pilník nebo smirkový papír. Jestliže nemáte starý šálek nebo jej nechcete ničit, vyzkoušejte jednu z těchto variant a uvidíte, jak bude vaše struhadlo ostré. Při použití smirkového papíru stačí struhadlo jen několikrát přejet a máte vyhráno.

Struhadlo jako dekorace

Pokud má struhadlo navíc poničené madlo nebo je ve stavu, kdy se nedá opravit tak, aby mohlo fungovat, zkuste si z něj vytvořit rustikální dekoraci. Do prostorů, které jsou navrženy s cihlami, dřevem a rádoby starými předměty se bude ideálně hodit.

Podobné praktiky můžete využít také ve chvíli, kdy máte nefunkční starou váhu, pánev nebo jiné kuchyňské kousky. Prostor se hned oživí, zabydlí a zútulní, jakmile jsou na stěny připevněny starší předměty.

Pak je jen jednou za čas otřete vlhkým hadříkem, aby se na jejich povrchu nechytal prach, a budete mít v domě nebo klidně bytě nádhernou a stylovou dekoraci.

Vybavení na zahradu

Struhadlo nemusí být jen dekorací v interiéru. Jakmile se tento kuchyňský kousek stane nepoužitelným, můžete jej využít jako dekoraci na zahradu. Květiny se propletou skrze dírky ve struhadle a vytvoří tak nádhernou dekoraci. Jestliže bydlíte ve venkovském stavení, můžete si tímto nástrojem vyzdobit kůlnu nebo skalku před domem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]