Originální nápady pro interiérový design, díky kterým totálně změníte současný vzhled a dojem vašeho domova

Ať už jste se právě přestěhovali nebo hledáte způsob, jak oživit a zútulnit svou dosavadní domácnost, věřte, že stačí jen několik málo triků a váš interiér získá kompletně nový šmrnc. Stačí například vymalovat jinou barvou jednu stěnu, změnit snímatelné potahy, koupit nové závěsy či použít zcela nové dekorace. Pojďme se dnes společně podívat na několik chytrých triků, díky kterým převléknete váš interiér do nového kabátku.

Výmalba

Pokud se rozhodnete pro výmalbu, zvolte jemnější a světlejší barvy, díky nimž se místnost opticky zvětší. Pokud však naopak potřebujete místnost zmenšit, aby působila útulněji, zkuste opticky snížit strop. Docílíte toho snadno, stačí stěny vymalovat do dvou třetin nebo použít po obvodu pokoje dekorativní borduru, zhruba dva metry od země.

Zrcadla

Zrcadla se hodí do menších nebo tmavších místností, protože zrcadla způsobují optickou iluzi prostoru a odrážejí světlo. Místnost tak bude vypadat větší, než ve skutečnosti je. U větších místností nebo jakékoli místnosti s omezeným množstvím přirozeného světla přidají zrcadla umístěná přímo naproti oken okamžité světlo. Navíc jde o snadný a skvělý způsob, jak změnit současný vzhled a dojem místnosti.

Textilie

Hřejivou a útulnou atmosféru navodíte také díky závěsů v teplých odstínech. Pro sjednocení můžete na stůl použít ubrus, který bude ladit se závěsy, případně doplňte o dekorativní polštáře. Vyměnit můžete i přehoz na pohovce. Stačí zvolit jinou barvu, než byla do teď a použít stejnou barvu i na další doplňky. I židli v kuchyni mohou získat nový šmrnc. Stačí použít nové povlaky. Nebojte se míchat různé vzory a textury.

Míchejte styly

Pokud máte interiér zařízen moderně, nebojte se klidně použít konferenční stoleček, který jste našli po babičce na půdě. Někdy stačí drobnost, která změní kompletně ducha místnosti.

Proutěné koše

Proutěné koše jsou ekonomickým a elegantním řešením, jak získat úložný prostor navíc. Koše lze použít k ukládání knih, časopisů, hraček, ručníků či přikrývek. Hodí se jak do kuchyně, koupelny, ložnice, tak i do obýváků či předsíně.

Dekorace

Nemusíte hned běžet do obchodu kupovat nové dekorace. Většinou máme doma věci, které ani moc nepoužíváme a dají se výtečně využít. Například starší tácek, který můžete libovolně ozdobit a postavit na něj svíčky nebo vázičku s kytkou. Starý otlučený hrnec, který po natření barvou může být zajímavým květináčem. Využijte věci, které máte doma a nepoužíváte je, jen jim vdechněte nový život.

Květiny

V žádné domácnosti by neměly chybět pokojové rostliny. Jednak čistí ovzduší, ale dokáži zútulnit a zpříjemnit atmosfér tak, jako žádná jiná dekorace. Kytky jsou zkrátka nejkrásnější živou dekorací. Můžete jim opatřit i zajímavé květináče a nádoby.

Koberečky

Koberečky přispějí k změkčení tvrdých podlah a zútulnění domova. Použít můžete jednobarevné, ale i vzorované. Podlahy z tvrdého dřeva jsou krásné a snadno se udržují, ale postrádají pohodlí, které koberce nabízejí, zejména v chladnějších měsících.

Rozmístění nábytku

Aby byla změna na první pohled viditelná, změňte rozmístění nábytku. Nechte vyniknout dřevo a vyhněte se přemíře skla a oceli. Odřené kusy nábytku přelepte zajímavou tapetou a nábytek bude opět jako nový.

Obrázky: pixabay