I malý prostor může působit prostorně, vzdušně a zároveň útulně díky těmto zajímavým nápadům

Pokud bydlíte v malém bytě, může být obtížné jej zařídit tak, aby působil prostorně, vzdušně, hezky a přitom vám nic nechybělo. Ale je to také to, co dělá malý prostor zábavným a zajímavým. Pokud jste se zrovna nastěhovali do malého bytu a přemýšlíte, jak ho zařídit, mohou se vám naše tipy hodit. Přinášíme několik užitečných triků.

Posunovací dveře

Ideální do malého bytu jsou posunovací dveře a ještě lépe uděláte, když budou skleněné, alespoň částečně. To umožní světlu proudit dovnitř a interiér nebude působit stísněně.

Rozkládací pohovka

Pokud nemáte pokoj pro hosty, mohla by se vám v obýváku hodit, až za vámi přijede na návštěvu rodina či přátelé.

Použití zrcadel

Zrcadla jsou nejstarším a nejpoužívanějším trikem, pro pocit většího prostoru. Zrcadla učiní prostor veselejším, větším, zábavnějším. Důležité však je umístění zrcadla, určitě netoužíte, aby se v něm odrážel nepořádek z botníku apod.

Pracovní koutek

Jestliže potřebujete vměstnat do malého bytu i pracovní koutek, zkuste ho udělat hned naproti postele. Místo koncové lavice umístěte do noh postele pracovní stolek.

Neutrálnost

Klidné tónované pokoje oklamou oko, interiér bude vypadat prostornější, než ve skutečnosti je. Vyvarujte se pestré řady textur, která harmonii spíš rozbije.

Úložné prostory

Zakázkové vestavby umožní využít každičký koutek ve vašem bytě. Nad dveřmi, po stranách, ve výklencích apod.

Kreativní stolek

Nevíte, kam umístit knihy? Použijte je a postavte z nich konferenční stoleček. Nahoru už pak stačí umístit jen desku nebo tácek.

Strategické sezení

Je zcela zbytečné, aby v bytě, kde žijete třeba jen dva, bylo přehršel nábytku. V případě, že k vám přijde návštěva, můžete použít například taburety, které jinak slouží i jiným účelům, případně vytáhněte rozkládací elegantní stoličky.

Méně, ale větší

Použijte méně nábytku, zato většího. Ať už jde o skříně či postele s úložným prostorem. Hodně roztroušeného nábytku bude působit neuspořádaně a chaoticky.

Místnost rozdělená na zóny

Pohovka na konci postele signalizuje novou oblast/zónu, která udržuje oblast pro spaní odděleně. Pro změnu zóny můžete použít barevné rozlišení nebo změnu podlahové krytiny.

Použijte jednu barvu

Dojem většího a vzdušnějšího prostoru získáte sjednocením barvy. Použijte zkrátka jednu barvu. Ideálně světlou. Zóny zde rozděluje odlišná podlahová krytina.

Obrázky: housebeautiful.com