Péče o zahrádku během léta – červen, červenec a srpen

Léto je především období sklizně. Jestliže jste své zahrádce dali během jara vše, co je zapotřebí, odmění se v létě šťavnatými plody.

V létě je zahrádka především místem pro relaxaci, odpočinek, posezení s rodinou a přáteli, koupání v bazénu a spoustu další zábavy. Nicméně chceme-li si užívat veškerých výhod, které zahrada nabízí, musíme se o ni pravidelně starat. Nejedná se o nic složitého, jen o zalévání, průběžnou sklizeň ovoce a zeleniny (včetně jejich zpracování) a pravidelné sekání trávníku.

Červen

Červen je měsíc prvních jahod a třešní, rudých barev pivoněk a růží. Teploty se pozvolna zvyšují, dny prodlužují a my trávíme na zahrádce čím dál více času. V červnu ještě vyséváme zeleninu, zaléváme, přihnojujeme. Pozornost musíme věnovat i nově vysazeným dřevinám, protože ještě nemají pořádně vyvinutý kořenový systém. V červnu je důležité přihnojit trávník, zalévat a pravidelně sekat.

Červenec

V červenci peče sluníčko a nevyhneme se pravidelnému zalévání. Horké dny, kdy delší dobu nespadla z nebe ani kapka mohou být pro úrodu pohromou. Bez životadárné vody nebudou plody sladké, šťavnaté a dařit se nebude ani květinám. Těšit se můžeme na meruňky, broskve, angrešt, rybíz, letní jablíčka. To vše již čeká na zpracování. Mimo ovoce a zeleniny je to také čas léčivek – levandule, šalvěj, tymián, rozmarýn. Bylinky množíme v době, kdy ještě nekvetou.

Srpen

Srpen má své kouzlo. V tuto dobu je zahrada učiněnou pastvou pro oko. Květiny jsou pestrobarevné, stromy obsypané ovocem, záhony plné čerstvé zeleniny. Pamatujte na pravidelné zbavování záhonků plevele. To je činnost, kterou asi nemá nikdo moc rád, ale je to důležité. Stále musíme pravidelně zalévat a sekat trávník, zastřihávat živý plot. Během léta dbáme i na čistou vodu v jezírku. A až se švestky zamodrají – bude léto na pokraji.

Obrázek: pixabay.com