Pohádkově roztomilý šindelový dům inspirovaný holandskými a japonskými prvky

Tento roztomilý domeček vypadá na první dojem pohádkově. Jeho rozloha činí 550 metrů čtverečních a architekti ze studia 512 v Austinu (Texas) čerpali inspiraci z japonských a holandských prvků.

Exteriér domu je pokryt cedrovými taškami, zatímco interiér má jasně bílé stěny s dřevěnými prvky. Pojďme tedy na prohlídku domu i zevnitř a doufáme, že si to užijete, stejně jako my.

Přízemí

V přízemí se nachází obývací pokoj a kuchyně. Jak jsme již zmínili, stěny jsou bílé, ale nechybí skříně z borovice a další dřevěné prvky, jako je schodiště, stoleček apod. S bílou úžasně kontrastuje černá sedací souprava v moderním designu. Místnost osvěžuje přítomnost kytky a zelený květináč.

S obývákem sousedí i kuchyňka jak lusk. Krásná, svěží, moderní a útulná. Kuchyňské skřínky jsou až do stropu, aby bylo možné uložit vše potřebné. I zde hraje prim přítomnost dřeva. Není ho však přespříliš, ale tak akorát. Z kuchyně vedou dveře ven do zahrádky, což uvítá hlavně v létě asi každý. Bylinky tak máte hned po ruce.

Koupelna a ložnice v patře

Dřevěné schodiště s tmavou nášlapnou plochou a bílým madlem vede do druhého patra, kde je koupelna s toaletou a ložnice. I koupelna je ve stejném duchu, jako další místnosti. Tedy bílé zdi, tmavá podlaha, bílé sanitární vybavení a kombinace dřeva. Z koupelny se přesuneme do ložnice. Jak již správně tušíte –  i ta se ponese ve stejném duchu.

Malá, ale útulná ložnice není výjimkou a opět můžete vidět bílé stěny, dřevo a dotek tmavé barvy. Z toho plyne jen jediné – v jednoduchosti spočívá krása. Celý dům je kompletně sladěn. Zapomenout nesmíme ani na otevřený šatní prostor. Pokud vám neuniklo – v přízemí, kde navazuje kuchyně na obývák, jsou vestavěné skříně. V domě se nenachází žádné zbytečnosti, pouze věci, které se užívají a mají smysl. Proto je i úložného prostoru dost.

Úložný otevřený šatní prostor

Tak co, líbilo se vám na návštěvě? Mě osobně velmi.

Obrázky: contemporist.com