Partneři dosáhli cíle přestavbou dodávky na unikátní domov. Perlou je praktická kuchyně

Fotografie: Pexels

Nevěřili byste, co všechno se může vejít do ojeté dodávky značky Mercedes Benz Sprinter – pohodlné ubytování se zázemím až pro čtyři osoby.

Perfektní cit pro detail předvedla jistá partnerská dvojice, která se pustila do přestavby dodávky na malé bydlení. Přestože je na cestě čekala nejedna překážka, nevzdali se a šli si za svým cílem. A vyplatilo se. V dodávce teď tráví většinu času a cestují.

Pohodlné bydlení v dodávce

S rozmachem minimalismu jsou na vzestupu také stejně laděná útočiště, a to včetně těch v ne úplně tradičních prostorách. Minimalismus, související rovněž s udržitelností, přitom neznamená, že by příbytku bylo ubíráno na praktičnosti nebo v něm něco chybělo. Právě naopak, všechno má své přesně dané místo a většina věcí má více variant využití. Velkou výhodou takového vybavení je pak to, že se vejde i do menších prostor. Třeba i takových, jaké nabízí přepravní prostory dodávky.

A že Mercedes Benz Sprinter z roku 2012, který si pořídil inženýr Jack Richens, místem nazbyt zrovna neoplývá, je nasnadě. Ale stačí pečlivě promyslet, co je vlastně doopravdy potřeba – s tímto přístupem si přestavěla dodávku i starší žena, o níž jsme psali na BydlímeÚtulně. Jack se navíc do přestavby auta nepustil sám, ale se svou partnerkou Lucy Hedgeseovou. Ta držela stráž nad interiérovou částí transformace, zatímco Jack nad tou technickou.

Kuchyně perlou dodávky

Za auto samotné utratil Jack přes 233 tisíc korun, přičemž do přestavby jako takové investoval dalších cca 186 tisíc korun. Za celkových 420 tisíc přitom docílil velkolepého výsledku, jak je patrné z příběhu na PositiveVibration. Do dodávky se partnerům podařilo vměstnat dvě oddělené ložnice, a tedy pohodlné místo na přespání pro až čtyři osoby.

Mladý pár si i přes nedostatek financí zařídil pohodlné bydlení. Ve vybavené dodávce mají vše, co potřebují

Sama o sobě je rovněž zajímavá kuchyňská zóna, nesoucí se rovněž v minimalistickém stylu. A to jak z hlediska výbavy, tak i přírodních materiálů nebo užití neutrálních barev, které jsou pro takové kuchyně podle TheSpruce charakteristické. Výsledek pak působí nadčasovým designem. Před kuchyňkou je jídelní část se dvěma sedačkami, kde mohou případně cestovat další osoby.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]