Přírodní způsoby, jak provonět celou vaši domácnost

Každý má rád příjemnou vůni. Vůně má schopnost zlepšit náladu, zmírnit únavu, deprese a zkrátka naladit na vlnu pohody. Proto se i doma snažíme, aby nás mimo uklízeného a nazdobeného interiéru přivítala i příjemná vůně pokaždé, když vstoupíme do dveří. Od chemických vůní se v poslední době však upouští, protože je všeobecně známo, že zdraví příliš nesvědčí. Přinášíme vám tedy tipy, jak přírodním způsobem provonět svou domácnost.

Citron a rozmarýn

Nechte svůj dům vonět po čerstvém citronu a rozmarýnu. Potřebovat budete vodu, citron, rozmarýn, vanilkový extrakt a zavařeninovou skleničku. Citron nakrájený na kolečka a rozmarýn povařte ve vodě, přidejte vanilku. Ještě horkou tekutinu nalijte do skleniček a rozmístěte po domě. Pozor na děti domácí mazlíčky, aby se nespálili.

Brusinka, pomeranč a rozmarýn

Opět budeme vařit. Tentokrát však ne citron a rozmarýn, nýbrž brusinky, pomeranč, skořici, vanilku a muškátový oříšek. Tato kombinace dodá vašemu domovou teplou vánoční vůni.

Šeříková vůně ve spreji

Šeříkovou vůni si vyrobíte z vody, vodky a šeříkového oleje. 1 díl vodky, 2 díly vody a šeříkový olej – množství si řídíte sami, každý má rád jinou intenzitu vůně.

Osvěžující prášek na koberec

Koberce můžete doma jednoduše osvěžit a provonět doma vyrobeným práškem ze sody na pečení, levandulového oleje a sušeného rozmarýnu. Prášek pak nasypte na koberec, nechte půl hodiny působit a vyluxujte.

DIY vůně do zásuvky

Pokud máte doma prázdnou vůni do zásuvky, pak ji nevyhazujte. Do nádobky přidejte esenciální olej a vodu. Takto můžete nádobku používat stále a alespoň víte, co v ní opravdu je.

DIY vůně s bambusovými špejlemi

Tyto vůně mám osobně ze všeho nejraději. Vyrobíte je úplně snadno a hlavně dlouho vydrží. Potřebujete nějakou skleničku (i zavařovačka), alkohol (může být vodka), mandlový olej a esenciální olej (vaše oblíbená vůně) a bambusové špejle, které nasají vůni a uvolňují ji do ovzduší.

Obrázky: bhg