Manželé zakoupili 140 let starý dům k přestavbě. Po nalezení mnohých cenností začali zvát hledače pokladů

Fotografie: Jiří Komárek / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Manželský pár si nedávno pořídil velmi zajímavý objekt. Jde o historický dům starý 140 let. Mnohem zajímavější je však to, co se jim podařilo následně najít uvnitř.

Když došlo ke koupi, netušili, jaká tajemství a poklady se v jeho zdech a místnostech skrývají. A hlavně kolik jich tam objeví. Přijali však přestavbu tohoto domu jako osobní výzvu. Nachází se v Leavenworthu v USA. Toto město bylo založeno roku 1854 a je známé jako první město Kansasu. V té době sloužil jako brána pro dobrodruhy, kteří hledali výnosná dobrodružství v Oregonu a také Kalifornii. Bohatá historie města se pak krásně podepsala právě na pokladech, které pak tito manželé nacházeli doma.

Spíše muzeum než dům

Když tedy Robin a Thad Krasnesky zkoumali jednotlivé místnosti, naráželi na skutečné artefakty. Staré fotografie, dopisy a pomůcky z doby občanské války. Jedním z nejúžasnějších objevů byla podle OnlineNytt tajná místnost schovaná za knihovnou. V ní narazili na kapesní hodinky a sloupce klasických knih. Jako by tohle nestačilo, málem oba zakopli o sklenici stříbrných mincí z let 1890–1916. Ty byly zase schované pod jednou z podlahových desek na půdě.

Jejich putování po historických událostech a související nálezy přilákaly i pozornost místních médií, čemuž se rozhodně nelze divit. Založili proto na Facebooku stránku Krasnesky Manor pro Wayward Cats, kde veřejně sdílejí svoje nálezy. Stejně tak jsou otevřeni lidem s detektory kovů. Pravidelně se tak na zahradě konají akce pro tyto nadšence. Jakékoli nálezy jsou pak darovány místním historickým společnostem. Není to první dům s historií, už jsme o nich na Bydlíme Útulně psali.

Čilá aktivita

Jak je vidět, manželé nakonec sami sebe vnímají spíše jako kustody historického dědictví než tradiční majitele nemovitosti. „Všechny zdi ve sklepě jsou více jak stopu silné a z masivního vápence. Jdou až na zem,“ popisují podle DailyMail například sklepení. Další tajnou místnost našli právě za kamennou zdí. Největší záhadou však zůstává, proč tam někdo takový úkryt vytvořil. Proč byl zapečetěn a proč byl skoro pod metrem hlíny.

Jediné, co si matka přála, byl útulný dům pro své 4 děti. Sen si splnila sama díky internetovým videím

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]