Snadné a elegantní způsoby na to, jak mít dobře organizovanou předsíň

Hledáte nějaké nápady na ukládání obuvi a lepší organizaci v předsíni? Pak jste tedy správně. Přinášíme nápady, jak stylovým způsobem vylepšit tento vstupní prostor.

Je snadné nechat udělat z předsíně skládku obuvi. Občas pak zamést, vyluxovat, vytřít. Ale i přesto nebude předsíň působit příjemným dojmem. Prodírat se mezi teniskami, kotníkovou obuvi, lodičkami, polobotkami do zbytku domácnosti není určitě příjemné.

Správné uspořádání obuvi udělá opravdu hodně. I když se jedná třeba o malý stojan, který umístíte do spodní části skříně. Od věci dokonce nejdou i obyčejné háčky na kabáty, kde lze zavěsit i obuv, která poté nezabírá místo a neválí se různě po podlaze.

Úzký botník

Nemáte v předsíni dostatek prostoru? Pak zvažte použití úzkého botníku, případně více úzkých botníků vedle sebe. Na horní část můžete položit dekorace nebo košíky, kam umístíte čepice, šály, rukavice, šátky, klíče a vše, co chcete mít v předsíni po ruce.

Prostorově efektivní nábytek

Je vás v domácnosti více a je potřeba uložit větší počet obuvi? Pak vybírejte prostorově efektivní nábytek a využijte každý kousek v předsíni. Nábytek může být úzký, ale vysoký, aby poskytl dostatek místa pro obuv celé rodiny.

Maximalizujte vertikální prostor

Tyto žebříkové jednotky jsou skvělým řešením. Často se s nimi setkáte také v koupelnách, ložnicích, obývacích. Hodí se však výtečně také do předsíně. Stačí je opřít o zeď a vytěžit maximum ze svislého prostoru.

Uložte obuv do proutěného koše

Proutěný koš samo o sobě vypadá skvěle, navíc, když má i sklopné víko a dokáže ukrýt svůj obsah. V předsíni vytvoří krásný doplněk a navíc jej lze umístit pod stoleček. Případně použijte nějakou parádní truhlici, která poslouží i k sezení.

Malý botník

Občas není zbytí a je nutné obuv uložit jinde a v předsíni použít jen malinký botník, kde si odložíte aktuální obuv – tedy obuv, kterou zrovna nosíte. Pokud hodláte změnit obuv, jednoduše ji schováte a nemusíte mít 5 párů obuvi na očích.

Otevřené úložiště

Umožňuje snadný a rychlý přístup k obuvi. Do spodní části můžete umístit boty, které zrovna nenosíte.

Předsíňové jednotky

Dnes dostanete koupit i celé předsíňové jednotky, které umožňují zorganizovat nejen obuv, ale i kabáty a tašky celé rodiny. Navrženy jsou tak, aby udržovaly každodenní potřeby po ruce a zmírňovaly zběsilá rána. Vše pěkně na očích a přehledně. Jen je potřeba udržovat v takovém případě pořádek a systém.

Obrázky: realhomes