Solné lampy zlepšují duševní zdraví, kvalitu ovzduší a spánkové cykly

Solné lampy jsou nejen úžasnou dekorací, ale také velmi prospívají zdraví. Himálajská růžová sůl je jednou z nejčistších solí s nesčetnými přínosy pro lidské zdraví. Alkalizuje tělo, posiluje kosti a je přírodním prostředkem na alergie, migrény, nespavost a vysoký krevní tlak. Výhody himálajské soli lze využít vícero způsoby, jedním z nich je použití solné lampy v domácnosti.

Jelikož všechny živé systémy (včetně lidí) jsou bioelektrické povahy, elektricky nabité částice ovlivňují způsob, jakým cítíme a jednáme. V přirozeném prostředí přispívá k pocitu a vnímání rovnováhy pozitivních a negativních iontů. Atmosférické ionty mohou ovlivnit zdraví, pohodu, účinnost, emoce a duševní postoje lidí. Používání solných lamp v domácnosti snižuje nezdravé pozitivní ionty, což přispívá k lepšímu pocitu a pohodlí. Mimo to tyto lampy zvyšují energetickou úroveň v místnosti a zlepšují koncentraci, takže jsou vhodné i do kanceláří.

Solné lampy pro lepší dýchání

Obecně řečeno, negativní ionty zvyšují tok kyslíku do mozku; což vede k vyšší bdělosti, snížené ospalosti a větší duševní energii. Mohou také chránit před bakteriemi ve vzduchu, což vede ke snížení podráždění způsobené vdechováním různých částic, které vám způsobují kýchání, kašel nebo podráždění krku. Solné lampy zlepšují kvalitu vzduchu ve vašem domě. Jsou nesmírně přínosné pro ty, kteří trpí alergií, astmatem nebo jinými respiračními onemocněními, které způsobují obtížné dýchání.

Zajistí lepší spánek

Nadměrná expozice pozitivních iontů může ovlivnit kvalitu spánku. Pozitivně nabité částice mohou skutečně snížit přívod krve a kyslíku do mozku, což způsobuje nepravidelné spánkové vzorce. Vzhledem k tomu, že himálajské solné lampy uvolňují negativní ionty do ovzduší, povzbuzují uvolňující atmosféru pro spánek a pomáhají snížit úzkost. Zklidňující tlumené světlo ze solné lampy pomáhá podporovat ospalost. Použití jasných světel před spaním může zpomalit produkci hormonu spánku, melatoninu.

Obrázky: pixabay