Odvážní manželé bydlí na cestách: Přestavěný autobus se solárními panely nabízí i sprchový kout

Fotografie: Bazi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Autobus se solárními panely na střeše se stal novým domovem na kolech pro manžele z Chicaga, kteří toužili po volnosti a cestování.

Nicholas a Francesca rádi trávili své víkendy v přírodě. A protože milují coloradské hory, vydávali se na túry či na poznávací výlety a v pracovním týdnu se vraceli zpět do města. Dlouho ale přemýšleli o tom, že tento styl života jim vlastně nevyhovuje. Pokud jsou mladí, chtěli by změnit víkendové aktivity na středobod svého životního stylu. Chopit se svobody a poznávat svět. Něco takového však není možné, když žijete uprostřed velkoměsta.

Ekologický autobus se solárními panely

A pak se tento dobrodružně zaměřený pár nechal inspirovat jinými mladými lidmi, kteří se svým pojízdným domovem cestovali po celé zemi. A tak Nicholas a Francesca začali hledat svůj nový domov na kolech. To se podařilo – v aukci koupili starý školní autobus, uvádí web MyPositiveOutlooks. Teď už bylo manželům jasné, že svůj dům v Chicagu vlastně nepotřebují, a začali autobus postupně měnit na chytře zařízený domov, navíc s cestovatelskými možnostmi.

Jednou z klíčových vlastností přestavěného autobusu je využití udržitelných materiálů. Od recyklovaného dřeva až po ekologickou izolaci – každý prvek tohoto domu je pečlivě vybrán tak, aby se snížil dopad na životní prostředí. S ohledem na životní styl mimo inženýrské sítě je tento pojízdný dům vybaven pěti 100W solárními panely a systémem sběru dešťové vody. Tyto prvky umožňují, aby domov na kolech vyráběl vlastní elektřinu a poskytoval přístup k čisté vodě, díky čemuž je skutečně soběstačný.

Nicholas a Francesca nezapomněli ani na klimatizaci. To vše doplňují krbová kamna na dřevo, aby majitelé bez problému odolávali drsným zimám v coloradských horách. Nyní už nepotřebují ani vodovodní řad, ani kanalizaci. A přece mohou žít životem kultivovaných lidí, ale svobodně a v těsném sepětí s přírodou, píší na webu ExampleLife.

Na důchod žena vyměnila prostorné bydlení za útulný a elegantní domek

Domov na kolech a jeho interiér

Autobus je 11,5 metru dlouhý a 2,3 metru široký. Protože manželé rádi vaří, už předem se rozhodli, že pracovní plocha v kuchyni musí být dostatečně velká. Kromě toho je v pojízdném příbytku velká rozkládací pohovka a v zadní části autobusu dvoulůžko. Dostatek místa se našel i pro tři psí mazlíčky. Žádná domácnost se neobejde bez sociálního vybavení. A tak i v tomto domě na kolech se nachází dlaždicemi obložený sprchový kout a naproti němu přes uličku kompostovací toaleta a umývadlo.

Chytrá úložná řešení zajišťují maximální využití prostoru. Díky velkým oknům má dům na kolech dostatek přirozeného světla, což v interiéru vytváří vzdušnou atmosféru. Již dříve jsme na BydlímeÚtulně psali o jiném páru, který si k bydlení přestavěl dvoupatrový autobus.

A protože manželé transformovali školní autobus na svůj nový domov na kolech převážně vlastním přičiněním, museli se naučit mnohé o využití sluneční energie, o motorech, instalatérství, práci se dřevem a interiérovém designu. Jejich nový dům, kde je každý centimetr prostoru optimalizován pro vznik funkčního, pohodlného a stylově vybaveného pojízdného domova, je přišel na 60 tisíc dolarů (1,4 milionu Kč).

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*