Stylové dveře doladí interiér. Nutné je však zvážit všechny aspekty

Fotografie: Pixabay

Vybrat dveře do interiéru není tak složité, i když se to na první dojem tak může zdát. Do hry vstupuje mnoho faktorů, ale jakmile je krapet zúžíte, bude to hračka. Mezi klíčové faktory patří při výběru celá řada věcí.

  • Styl domova

  • Pro kterou místnost jdou určeny

  • Šířka, výška

  • Materiál podlahy

  • Barva futer a jejich typ, podle pantů

  • Typ dveří (pojízdné na kolejnici, zásuvné do pouzdra, otevírací

  • Dveře podle odhlučnění (do ložnice, pokojíčku)

Důležité je určit, kterému typu dveří dáváte přednost. Pokud chcete klasické otevírací dveře, zaměřte se na futra – stranu pantů a jejich rozmístění. I tak to neznamená, že se musíte spokojit se stranovou otevírání. Futra lze přehodit nebo zvolit jiný typ otevírání, a tím pádem i jiný typ dveří. Uvažujte o tom, jakým způsobem chcete do místnosti vcházet, co je praktičtější a pohodlnější.

Fotografie: Freepik

Materiál

Materiál vybírejte podle toho, jak máte zařízenou a řešenou domácnost. Můžete vybírat mezi různými materiály, včetně skla, které propouští světlo. Skleněné dveře jsou vhodné do interiérů s malým množstvím denního světla, kdy z jedné místnosti může přecházet do jiné, kde potřebujete světla přidat. Skvěle se hodí i do koupelen, přičemž může jít o mléčné sklo, aby zůstalo zachováno soukromí. Skleněné dveře mohou mít různý design.

Praktičnost

Pokud máte zdi obložené nábytkem a otevírání dveří je nežádoucí, můžete zvolit pojezdové dveře. Dveře, které zajíždějí do pouzdra vyžadují stavební úpravy. Dveře na kolejnici jsou na instalaci jednoduché a levnější záležitostí.

Také pamatujte na to, že do pokojíčku či ložnice by měly být dveře, které nepropustí tolik hluku, jako dveře, které slouží vyloženě na parádu.

Fotografie: Pixabay

Barva a design dveří

Barva by měla ladit s dalším interiérovým vybavením i s futry. Rovněž by se dveře neměly nijak přebíjet s podlahovou krytinou. Žádná universální rada neexistuje, protože je to vždy o tom, zda se dveře budou hodit právě k vám a zda se vám budou líbit. Rozhodně by neměly působit jako pěst na oko.