Rajčatové hody zajištěny: O bohatou úrodu se spolehlivě postará i měděný drát i kopřivy

Fotografie: Depositphotos

Dosáhnout pěstitelských úspěchů mohou pomoci i poněkud netradiční postupy. Vyzkoušejte to i vy a rajčatová úroda na sebe nenechá dlouho čekat.

Komerční hnojiva se chvástají hlavně skvělými výsledky, svým chemickým složením už ale tolik ne. Pojďte na to od lesa a nechte chemii žákům základních škol. Znalosti a rady našich předků zajistí velkou úrodu rajčat i přírodními a levnými postupy.

Rajčata na sto způsobů

Rajčata jsou společně s okurkami hadovkami symbolem léta. Přestože ne každý je příznivcem jejich chuti, jejich zastánci si jen těžko dokážou představit letní grilování bez nich. Nebo bez rajčatového salátu nebo sendviče. A co teprve domácí kečup nebo omáčka na špagety? Kromě chuti toho ale rajčata mohou nabídnout mnohem víc. Jak uvádí portál Healthline, obsahují antioxidanty a vitamín C, zároveň jsou zdrojem draslíku, vitamínu A a B a hořčíku.

Mít dostatečný přísun tohoto ovoce (nebo zeleniny?) je tedy přes letní období stěžejní. Vypěstování kvalitních plodů má nicméně svá úskalí. Rajčata vyžadují péči a pozornost o trochu více než ostatní rostliny. Důležité je dbát přitom na jejich potřeby už při zasazování a pěstování sazenic – rajčata vyžadují dostatek slunce, potřebují tak na slunné stanoviště, náročná jsou rovněž na zálivku. Kromě jejich základních potřeb je ale letos můžete podpořit i specifickou péčí.

Bohatou úrodu okurek zajistí i dostatek slunečního svitu a vody. Pomůže také plastová láhev

Tipy zkušených zahradníků

Jednoduché a levné triky, které doporučuje portál DomekiOgrodek, vám zajistí bohatou úrodu rajčat.

Rajčata
Fotografie: Luigi Chiesa / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0
  • Ochrana proti škůdcům – v roli bodyguardů poslouží skvěle česnek, který odpuzuje škůdce především svým aroma, nebo květy měsíčku.
  • Silné sazenice – z měděného drátu si nastříhejte asi pěticentimetrové kousky, jimiž posléze propíchejte stonky sazenic. Drát pak ponechte v rostlině. Rajčata tak získají přísun iontů mědi, jež ovlivňuje nejen jejich sílu, ale i růst.
  • Přírodní hnojivo – přihnojte svá rajčata biologickým způsobem. Zahrabejte k jejich kořenům několik banánových slupek nebo krajíc pšeničného chleba. Dobře poslouží i třeba kopřivy nebo bobkový list, o jehož využití jsme psali již dříve na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*