Úžasné zahradní popisky, které zvládnete vyrobit za 15 minut

Zanedlouho přijde jaro a s ním i první práce na zahrádce. Už nyní si můžete čas zkrátit čekáním a začít s některými drobnostmi. Jako je předpěstování sazeniček doma, příprava zahradního nářadí a výroba dekorací na zahrádku. Ať už je to zdobení 15a natírání květináčů nebo přímo výroba určitých zahradních dekorací, které jsou navíc i užitečné.

Nášlapné ostrůvky nebo také popisky, kde máte co nasazeno. Zahradní popisky, které vám dnes představíme jsou naprosto jednoduché a zvládnete si je vyrobit během 15 minut.

Postupujte takto

  • Nejprve si najděte hladké a ploché kameny. Pro každý typ osiva jeden kámen. Počet tedy záleží na tom, kolik toho hodláte sázet: špenát, cibule, česnek, hrášek, mrkev, ale třeba i různé bylinky: máta, bazalka, pažitka a další.

  • Potřebovat budete také nějakou barvu. Použijte barvu na bázi oleje, protože zahradní značka bude často vystavená nepřízni počasí (déšť a voda z konve či hadice). Ideální je bílá barva, ale klidně můžete zvolit jinou. Pokud se vám nepovede sehnat barvu ve fixu, pak můžete použít nějakou venkovní barvu a tenký štěteček.

  • Buďte trochu kreativní a k popiskům přidejte i nějaké malůvky, aby byl kámen ozdobnější a veselejší. Pro každou rostlinu vytvořte jeden kámen. Tak bude jasné, kde co máte zasazeno vám i ostatním. Navíc to přispěje k zútulnění zahrádky.

  • Jakmile barva na kamenech uschne, ještě je přelakujte, aby se barva nesloupla, nesmyla. Rozložte kameny na chodník nebo jinou plochu a postříkejte je lakem ve spreji. Kameny na zimu pak posbíráte, uskladníte a můžete je opět další rok použít. Přejeme příjemné tvoření.

Obrázky: onegoodthingbyjillee