Chytré rozmístění zajistilo ženě útulné i funkční bydlení ve svém domečku z přepravního kontejneru

Fotografie: Depositphotos

Čím dál více lidí dává přednost alternativnímu způsobu bydlení namísto placení nájmu nebo zadlužení se hypotékou. Stejně svou situaci vyřešila i tato odvážná, mladá žena.

Tato žena si nejdříve vyzkoušela život v malém domku a natolik tomuto minimalistickému konceptu propadla, že se rozhodla pro vybudování vlastního vysněného domova. Podle webu Living Big in a Tiny House si starý kontejner přestavěla na velmi moderní a útulné bydlení se zastřešenou terasou. Takové bydlení bych si také uměla představit.

Bydlení bez kompromisů

Již na první pohled je jasné, že vše je do nejmenšího detailu pečlivě rozplánováno tak, aby byl využitý všechen prostor. Podobně své bydlení vyřešila i pětičlenná rodina, o které jsme psali v dřívějším článku na Bydlíme-Útulně. Nešetřila však ani na použitém materiálu, který je opravdu prvotřídní a dal vzniknout jedinečnému místu. Nechybí ani chodba s velkým množstvím úložného prostoru a obrovským jídelním stolem v kuchyni.

Krásný a zároveň funkční

Přestože se jedná o relativně malou obytnou plochu, obyvatelka domu zde má vše, co k životu potřebuje. Chytrým rozplánováním se jí podařilo vytvořit štědrý prostor pro tvorbu útulného bydlení nabízející veškerý komfort a pohodlí. Kromě kuchyně se v jeho přízemí nachází i salonek, velká koupelna, šatna, prádelna, a dokonce i druhý obývací pokoj.

Nejedná se jen o dočasné řešení

Většina lidí si život v malém domku plánuje jen na přechodnou dobu, než se rozhodnou založit rodinu a počet členů v domácnosti se začne zvětšovat. Tento dům je však vyřešen tak, aby byl i dlouhodobě funkční. Zároveň je možné jej kdykoliv přesunout na jiné místo nebo přistavět další části. Z více kontejnerů si složila své bydlení i rodina, o níž jsme psali již dříve na Bydlíme-Útulně.

Od starého sila na žlutou ponorku a netradiční bydlení: Zahradu manželů zdobí plně funkční jednotka

Kvůli neustále rostoucím hypotékám a zpřísňujícím se podmínkám pro jejich čerpání je sen o vlastním rodinném domě pro mnoho lidí nedosažitelný. Tato alternativa je skvělou cestou, jak se osamostatnit a svou bytovou situaci vyřešit. Podle internetového portálu Marianne se hodí i pro rodinu s dětmi, o čemž sní i náš čtenář Libor H. ze Šluknova: „Rádi cestujeme s dětmi karavanem i několik měsíců. Namísto klasického domu si chceme pořídit kontejnery a vybudovat si domov, který půjde v případě potřeby přemístit.“

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]