Vzdušné obývací stěny – hodně muziky za málo peněz

Pamatujete si na 70. léta minulého století? Obývákům vládly ohromné a monstrózní obývací stěny. Nejenže šlo o typizované sestavy, kde nebylo možné nic měnit, ale zabíralo to zbytečně hodně místa v obýváku. No dobře. Bylo v nich mnoho úložného prostoru, ale za jakou cenu?

Obývák byl stísněný a působil utlučeným dojmem. Většina těchto stěn byla od stěny ke stěně a nezřídka sahaly až do stropu. Všude plno prachu a hlavně neestetické. Poohlédneme-li se do minulosti, sahá historie obývacích sestav až do první republiky, kdy se začaly objevovat jednoduché modulové sestavy.

Modulové obývací stěny

Modulové obývací stěny umožňují nepřeberné množství variant uspořádání nábytku. Výhodou je i to, že si člověk nemusí kupovat ihned celou sestavu, ale pouze ty části nábytku, které mu vyhovují. Výběr prvků je pestrý. Dnešní trh nabízí police, regály, komody, vitríny, televizní stolky, otevřené či zavřené skřínky, šatní skříň, konferenční stolky a další. Záleží jen na nás, které části nábytku si vyberme a jak si je poskládáme. Těchto sestav existuje opravdu nepřeberně a vybere si úplně každý. Tyto modulové sestavy jsou různých barev, designu, materiálů. Hodí se tedy do jakkoliv zařízené domácnosti. Od moderního pojetí, po baroko či venkovský styl. Koupit se dají od velmi nízké ceny, až po hodně vysoké v závislosti na materiálu a kvalitě výrobku.

Kde modulové sestavy koupit?

Zamířit můžeme do jakéhokoliv obchodu s nábytkem, ale i do stolařství, kde si lze nechat nábytek zhotovit na míru dle svých představ nebo na internetu. E-shopů nabízející modulové sestavy je nepřeberně. Vybírat můžeme podle ceny, stylu, výrobce, barvy, designu. Výhodou je, že u nabízeného nábytku bývají obrázky, tudíž se lépe člověk inspiruje a utvoří si představu, jak by nábytek vypadal asi u nás doma.

Obrázek: Obrázek: pixabay.com