Už se nechtěl starat o slepice, tak kurník zboural a na jeho místě si postavil zahradní domek. A vyšlo ho to jen na pár tisíc.
Levně, snadno a zároveň efektivně? V národu kutilů, jakým jsou Češi, se s takovými projekty můžete setkat často. Patří mezi ně i zahradní domek, který jeho majitel postavil z tak trochu netradičního materiálu – využil na něj sendvičové PUR panely.
Zahradní domek pro každou zahradu
Zahradní domek, kůlna, sklad – je jedno, jak boudě, jež se nachází odsunutá stranou na většině českých zahrad, říkáte. Schová se do ní sezónní nářadí, míchačka, sekačka na trávu, zahradní nábytek, gril, zbytky různých materiálů, kola, konve, květináče a v podstatě asi všechno, na co si jen vzpomenete, jak zmiňuje web AmazingArchitecture. Nebo jak dokazuje příběh, který jsme psali na BydlímeÚtulně, v zahradním domku se dá i plnohodnotně bydlet.
Při stavbě zahradního domku se často nehledí na to, z čeho vlastně je. Zkrátka se na něj využije to, co přebývá nebo se dá levně sehnat z druhé ruky. Ničím neobvyklé tak nejsou domky vytvořené z OSB desek, cihel, plechu nebo všeho dohromady. Výčtu ale nemusí být nutně konec, jak uvádí Deník, jistý muž z Moravy si totiž svépomocí postavil zahradní domek z PUR panelů. Celá stavba ho přitom vyšla na pouhých 15 000 korun.
Snadná stavba, žádná údržba
PUR panely jsou tvořené vnější vrstvou pozinkovaného plechu, dále polyuretanovým jádrem (odtud zkratka PUR), za kterým následuje vnitřní plech. Výhodou těchto „sendvičových panelů“ je podle webu Aktuálně snadná montáž a téměř nulová údržba. Desky také mají dobré izolační vlastnosti, proto se s nimi můžeme stále častěji setkat nejen na průmyslových stavbách, ale i u rodinných domů.
Malý domek na podvozku je jejím trvalým domovem. Jeho vybavení zahrnuje i koupelnu a kuchyni
Pan Karel Pytela z Bukoviny měl příležitost právě tento materiál získat za výhodnou cenu, a tak se rozhodl z něj udělat zahradní domek. V rohu své zahrady si připravil betonovou základovou desku a k nosným sloupům pak přimontoval sendvičové panely. Na zastřešení použil dřevěné latě, na něž přišrouboval plechy, které mu zbyly z dřívějších projektů. Většinu materiálů se mu podařilo získat za dobrou cenu od kamarádů, díky čemuž rozpočet domku udržel pod kontrolou.
Napište komentář