Pokojové rostliny kvalitní péči v podobě vhodného hnojení. Prospěje jim i droždí a bílá rýže

Fotografie: Depositphotos

Připravte si doma tuto extra výživnou zálivku z droždí a dopřejte svým pokojovým rostlinám tu nejlepší péči. S její pomocí vám mohou kvést i přes celou zimu.

Pokojové rostliny jsou nejen oblíbenou dekorací, ale také svou přítomností prospívají okolí. Některé druhy dokáží ovlivnit vlhkost vzduchu nebo absorbovat částečky prachu, toxiny i další nečistoty. Aby vám však prospívaly i po celou zimu, měli byste jim věnovat zvláštní pozornost. Podle webu Deccoria je skvělou volbou hnojivo z droždí.

Čím hnojit pokojové rostliny

Přestože je v obchodech k dostání velké množství hnojicích směsí, nemusíte nutně utrácet své peníze. Namísto toho si vyrobte domácí hnojivo za pár korun a ze surovin, které máte po ruce. Jak jsme psali již v dřívějším článku na BydlímeÚtulně, velmi dobře vám poslouží kvasnice, ale také bílá rýže, díky níž se budou mít pokojovky jako v nebi.

Výhody hnojiva z droždí

Kvasnicové hnojivo lze používat jak při péči o pokojové rostliny, tak i o ty venkovní, o čemž jsme psali podrobněji už dříve na stránkách BydlímeÚtulně. Velmi prospěšné je díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů. S jeho pomocí nejen že podpoříte výživu rostlin, ale poskytnete jim ochranu před nemocemi, škůdci, houbovými chorobami a plísněmi.

Jak vyrobit hnojivo z droždí

K výrobě tohoto extra účinného přípravku budete potřebovat 100 g čerstvého droždí a 10 litrů vody. Vodu nalijte do vhodného kyblíku a rozdrobte do něj připravené droždí. Hodinu nechte směs odstát a máte hotovo. Ještě účinnější směs však získáte, pokud nejdřív smícháte 100 g droždí s hrnkem cukru a necháte 1–2 hodiny odstát. Poté zalejte vodou a nechte odležet 7 dní. Před použitím nařeďte půl hrnku směsi s 5 litry vody.

suché droždí
Fotografie: Freepik

Podzimní dny jsou ideálním časem k přípravě a ošetření záhonů. Droždí i kurkuma jsou vhodnými pomocníky

Jak používat hnojivo z droždí

Intenzita hnojení se odvíjí nejen od roční doby, ale i výsledků, kterých chcete používáním hnojiva dosáhnout. Kvasnice podporují rozvoj kořenového systému a růst nadzemních částí rostlin i vývoj květů. Podle webu TreeHouse byste to však s hnojením neměli přehánět a měli byste používat tuto směs maximálně jednou za dva týdny.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]