Zařízení dětského pokojíčku podle znamení zvěrokruhu – 2. díl

Zdá se vám, že vaše dítě velmi rychle vyrostlo a potřebuje svůj vlastní pokojíček, který doposud nemělo? Anebo měníte ten stávající „maminkovský“za pokojíček pro předškoláka? Ať je to jak chce, určitě se vám mohou hodit rady, které uvítáte při zařizování jeho pokojíčku. Vycházíme totiž z povahových rysů jednotlivých znamení zvěrokruhu.

Lvi

Již od útlého věku jsou lvi sebevědomější a samostatnější než děti jiného znamení. Při zařizování pokojíčku s ním vše konzultujte a neopovažujte se dělat nějaká zásadní rozhodnutí bez něj. Moc si nepotrpí na studené barvy. Ocení spíš hřejivost a útulnost. Milují lampičky (vždyť lvi se tak rádi vyhřívají na slunci). Potrpí si na luxus a kvalitu, a to již od dětství. S nějakými kýči na ně nechoďte.

Panny

Milují čistotu a pořádek a tato vlastnost se projevuje již u dětí. Panny velice rády plánují a musí mít vše pod kontrolou. Z tohoto důvodů ocení velkou plánovací tabuli či kalendář. Rovněž jako kozorozi uvítají zeď, na kterou mohou kreslit. Ocení regály, police, krabice, komody – přehledné kusy nábytku a organizaci. Z barev zbožňují hnědou a jiné přírodní odstíny, stejně tak i rostliny.

Váhy

Pro váhy jsou vhodné pastelové tóny, nesnáší agresivní barvy. Potrpí si na eleganci, estetiku, luxusní a značkové věci. S dekoracemi rozhodně nešlápnete vedle. Patří ke společenskému znamení, proto ocení křesílka, polštářky, koberečky. To v případě, že přijdou na návštěvu kamarádi.

Štíři

Štíři jsou poměrně složité znamení a vyjít s nimi je občas dost těžké. Charakteristická je pro ně sobeckost, proto uvítají samostatný pokoj, o který se nemusí dělit se sourozencem. Nemáte-li však jinou možnost, pak vytvořte štírovi samostatný prostor (stačí nějaký koutek), který bude jen jeho a nikdo mu tam nebude vstupovat bez dovolení. Štíří děti milují tajné skrýše, schovávačky. Z barev je to fialová s černou. Rovněž ocení malovací stěnu či stojan a malířské plátno.

Obrázek: pixabay.com