Zařízení dětského pokojíčku podle znamení zvěrokruhu – 3. díl

Máte doma kreativní dítě, malého neposedu nebo zarytého čtenáře? Přečtěte si, jak zařídit pokojíček dítěti dle znamení zvěrokruhu. Zařízení pokoje by mělo totiž vykreslovat osobnost dítěte. Dítě by se v něm mělo cítit dobře a pokojíček by měl podpořit jeho osobnost i talenty. Přinášíme vám poslední díl: zařízení dětského pokojíčku podle znamení zvěrokruhu.

Střelci

Mají rádi teplé odstíny, nejvíce však červenou barvu. Jsou bystří, osobití a rádi se učí nové věci. V zařizování pokojíčku ocení volnou ruku a určitě nezapomene zeď opatřit fotografiemi, plakáty a obrázky. Nemají rádi výšky, proto patrová postel nebude vhodným řešením – leda by spal dole.

Berani

Beran je rozený vůdce a o věcech rozhoduje nejraději sám. Je velmi aktivní, neustále v pohybu a netrpělivý. Měl by mít dostatek prostoru. S malým pokojíčkem na něj nechoďte. Tam si dejte raději postel vy a jemu přenechejte větší místnost. Těsný prostor mu nebude dělat dobře. Z barev miluje oranžovou, žlutou, červenou – teplé odstíny. Nadšený bude z houpaček, žebřin a jiných cvičebních prvků. Baran se výšky nebojí, takže i patrová postel, lano, skluzavka apod. Zkrátka vybavení, díky kterému si bude moci vybít svou hyperaktivitu.

Býci

Dítě narozené ve znamení býka nemá rádo změny – je to pro něj stresující. Tudíž neprovádějte časté změny. Nepotřebuje moc velký prostor, ale potřebuje místo, které bude pouze jeho. Je to tvůrčí osobnost, takže ocení malířský stojan, tabuli, prostorný stůl. Z barev je nejideálnější zelená. Jsou poměrně konzervativní, přednost dají uspořádanému a praktickému nábytku. Nesnáší nepořádek, potřebují systém. Ocení tedy dostatek úložného prostoru, krabice a police.

Blíženci

Tak jako váhy i blíženci dávají přednost pastelovým barvám a jemným odstínům. Jde o vzdušné znamení jemné osobnosti, přesně v tomto duchu by měl být zařízen i jejich pokojíček. Vzdušný a jemný. Žádné těžkopádné dekorace a křiklavé barvy. Blížencům změny nevadí a ideální barvou je žlutá. Na rozdíl od lvíčků si nepotrpí na značkové a luxusní předměty. Co však určitě ocení, je knihovnička.

Zařízení dětského pokojíčku podle znamení zvěrokruhu – 1. díl
Zařízení dětského pokojíčku podle znamení zvěrokruhu – 2. díl

Obrázek: pixaby.com