Zima klepe na dveře – Nezapomeňte zkontrolovat stav vašeho kotle a další nezbytnosti

Rok se s rokem sešel a zima o sobě dává neúprosně vědět. Zimu uvítají především děti těšící se na sáňkování, stavění sněhuláků a sportovci milující zimní sporty. Koho zima nepotěší jsou všichni, kteří bydlí v bytě či domě s vlastním vytápěním a nenechali zkontrolovat stav kotle. 

Hasiči ročně evidují až desítky požárů způsobené vadným zařízením. Zplodiny ze starého plynového kotle mohou vás i vaše blízké ohrozit na životě, proto se nevyplatí nic zanedbat. Rovněž pojišťovny se v těchto případech při řešení škodné události zajímají o to, zda příčinou požáru nebyl vadný kotel nebo komín a zda majitel nenese vinu zanedbáním údržby.

Moderní plynové kotle

Moderní plynové kotle jsou tak nejen bezpečným, ale i efektivním a úsporným řešením pro všechny majitele domů a větších bytových objektů s přípojkou zemního plynu. Dosahují podstatně vyšších účinností než jejich předchůdci.

Kondenzační kotel

Výborným řešením může být rovněž nový kondenzační kotel. Jedná se o produkt, který je svou technologií šetrný k životnímu prostředí. Nespornou výhodou kondenzačních kotlů je snížená spotřeba paliva, která je však vykoupená vyšší pořizovací cenou. V budoucnu se vám však tato investice vrátí.

Ohřívač vody

Pokud někdo bydlí v paneláku, kde jen otočí kohoutkem a hned teče teplá voda má vystaráno. Bydlíte-li však v bytě či domě, kde se o teplou vodu v zimních měsících musíte postarat sami, zkontrolovat doporučujeme ohřívač vody. Nebylo by příliš příjemné zjistit v zimě finančně či jinak náročnou opravu a zůstat tak bez tepla. Zásobníky teplé vody a ohřívače jsou komfortním řešením, při kterém bude mít vaše rodina vždy k dispozici dostatek teplé vody.

Připraveným bude teplo

Před zimou je také vždy dobré zkontrolovat místa, kudy může z bytu či domu unikat teplo. Ať už jde o zavřené a zabedněné okýnko ve sklepě či ventilačka na půdě. Zkontrolujte stav dveří i oken a investujte do kvalitního těsnění – netopte pánubohu do oken.