Důchodcům se splnil sen o cestování. Jejich domovem se stal přestavěný kamion

Fotografie: Depositphotos

Manželé netoužili po ničem jiném, než po odchodu do důchodu cestovat. Prodali dům i podnikání a ze starého kamionu vytvořili mobilní dům pro pohodlné cestování.

Celý život plánovali, že až nastoupí do důchodu, budou konečně cestovat po Kanadě i Spojených státech. Clayton Balabanov a jeho žena Theresa Davies řešili, jak si svůj sen splnit, a našli řešení. Ideální se jim zdálo pořízení mobilního domu na kolech. Výsledkem jejich práce je rekonstrukce starého kamionu. Dosáhli úžasné proměny.

Mobilní domy ke koupi jim nevyhovovaly

Clayton vyjádřil své velké zklamání, když popsal boj o nalezení vhodného mobilního domu, který by vyhovoval jejich potřebám. Žádný z nabízených samotnými výrobci se jim však nezamlouval. Jejich hlavním požadavkem bylo, aby bylo pojízdné obydlí dostatečně robustní pro celoroční použití. Nechtěli jezdit jen na příležitostné dovolené, jak uvádí web MyPositiveOutlooks.

Jedinou možností tedy bylo pustit se do stavby mobilního domu svépomocí. Rozhodli se zrekonstruovat starý kamion podle svých představ. Clayton chtěl přestavět návěs na obytný prostor, který by jemu i jeho ženě zajistil pohodlí na dlouhých cestách a kvalitně nahradil jejich stávající domov. Zároveň toužili po tom, aby byl mobilní dům udržitelný. Pustili se tedy do začlenění solární energie, recyklace vody a dalších ekologických funkcí, které by snížily uhlíkovou stopu.

Na svůj pozemek si nechal dovést starou chatu. Odvážná proměna z ní udělala útulné místo na bydlení

Několik místností včetně kanceláře

Rekonstrukce byla úspěšná a přeměna starého kamionu je naprosto úžasná. Přívěs má několik místností včetně kanceláře, kuchyňky s mikrovlnnou troubou a lednicí, loftové postele nad posezením, garáže, obývacího pokoje, ložnice, koupelny, dokonce i knihovny. Zkrátka poskytuje vše, co k běžnému životu i pohodlí potřebujete, jak informuje server NYPost. „V 75 letech se nechci rvát do malé kuchyně a připravovat jen toast a fazole,“ vtipně dodal Clayton.

Práce jim zabrala dlouhých 5 let, ale rozhodně to čekání stálo za to. Clayton tvrdí, že sice těch 5 let už mohl trávit na cestách v něčem menším, ale na druhou stranu ho rekonstrukce opravdu bavila. Ale protože se ženou prodali rodinný dům i taxislužbu, plánují zůstat ve svém novém mobilním domě a vydat se na svou životní cestu. Podobný úspěch zaznamenal i tento mladý studentský pár, který předělal staré auto na mobilní dům. Dvojice totiž chtěla rovněž žít na cestách, jak jsme informovali na BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*