Máte-li koníček, jako je šití, fotografování, čtení, ruční tvorba dekorací, sbírání známek nebo se snažíte opravit to, co vaše děti pokazili, pomáhá mít vyhrazený pracovní prostor. Níže jsou uvedeny tři jednoduché kroky k vytvoření funkčního, ale stylového hobby nebo řemeslného pokoje či koutku.
Rozhodněte se, kam jej umístit
Myslíte si, že nemáte prostor pro hobby nebo řemeslnou místnost? Byli byste překvapení možnostmi. Může se jednat o nevyužitou prádelnu, nepoužívanou jídelnu, místnost na půdě, ve sklepě, koutek ve výklenku, nevyužitý prostor pod schodištěm, kumbál na harampádí v předsíni, kde stačí pouze uklidit, věci roztřídit a zbudovat řemeslný koutek, nebo také nepoužívanou dřevěnou kůlnu na zahradě či garážové prostory. Výtečné jsou i zvláštní prostory, jako jsou nadrozměrné skříně, kde můžete mít zabudovaný sklápěcí stůl a poličky s potřebnými věcmi.
Přemýšlejte, jak koutek vytvořit
Vybavení hobby koutku musí samozřejmě odpovídat činnosti, kterou tam chcete vykonávat. V každém případě budete potřebovat stůl, židli nebo křeslo, poličky a nutné vybavení. Někdy není zbytí a řemeslný koutek se musí stát součástí nějaké místnosti – třeba pokoje pro hosty. I to je možné. A rozhodně to neznamená, že musí jít o něco, co kazí dojem. Dále budete mimo stolu, židle a pracovních pomůcek potřebovat i dostačující kvalitní osvětlení. Pokud centrální svítidlo nestačí, přidejte i lampy.
Organizace a ukládání zásob
Promyslete si, jak budete ukládat a organizovat své zásoby. Ať už se jedná o knížky, nitě, nůžky, látky, knoflíky, háčkovací příze anebo hřebíky, matičky, šroubečky a různé nářadí. Abyste udrželi místnost organizovanou a uklízenou, budete potřebovat promyslet úložný systém – poličky, krabice, dózy, závěsný systém, háčky, věšáky a různé vychytávky. Koupit můžete hotové systémy nebo si vyrobit vlastní, což je pro kutily i větší zábava a ve finále radost z odvedené práce.
Obrázky: freshome