Plastové víčko od oleje má nečekané využití. Dokáže posloužit jako užitečný dávkovač

Fotografie: Retired electrician / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Lahev oleje skrývá vychytávku, která vám až doposud unikala. Díky ní bude dávkování oleje na pánev mnohem jednodušší.

Některé obaly jsou mnohem promyšlenější, než by se na první pohled mohlo zdát. Takže stejně jako třeba víčko na krabičce od Tic Tacu slouží k „servírování“, i plastový uzávěr z lahve od oleje vám v mnohém může ulehčit manipulaci.

S olejem se to nesmí přehánět

Olej patří mezi základní potraviny. Používáme ho na smažení, přidává se do pečicích receptů, rovněž je součástí studené kuchyně. Jak podotýká portál KlubZdraví, olejů známe velké množství a každý má jiné vlastnosti. Mezi nejběžněji používané patří slunečnicový olej, a to z mnoha důvodů – má téměř univerzální využití, rovněž je levnější než třeba kokosový či olivový olej.

Na druhou stranu, i přes tyto benefity zmiňuje web Healthline, že by se to se slunečnicovým olejem nemělo přehánět. Při vysoké spotřebě může totiž zdraví i uškodit. Na vině je vysoký obsah omega–6 nenasycených mastných kyselin a rovněž uvolňování toxinů při opakovaném zahřívání. Zkrátka a dobře je lepší ho dávkovat s mírou, k čemuž vám může posloužit plastové víčko, které klasické balení oleje obsahuje.

Loupání vajec rychleji a snadněji: Se skořápkou si efektivně poradí i obyčejný led

Nenápadná vychytávka

Pro stylové dávkování lze zakoupit nejrůznější dávkovače oleje v líbivých provedeních. Nicméně pokud se vám za podobnou věc nechce utrácet, můžete si udělat dávkovač zdarma. Součástí běžné plastové lahve oleje je totiž víčko s poutkem, které se musí před používáním odtrhnout. Primárním úkolem víčka je sice ochrana vaší nákupní tašky před vytečením obsahu, posloužit vám může ale i jinak, jak vysvětluje portál Genialne.

Po odtržení víčka jej za poutko vložte zpět do hrdla lahve. To má už z výroby připravenou drážku, do které by poutko mělo zapadnout. Plastový kroužek by měl těsně přiléhat k lahvi, čímž vytvoří pomyslný dávkovač. Olej nepoteče z lahve tak rychle, takže odhadnutí správného množství bude snadnější. Pomalejší tok zamezí také nečekanému vystříknutí, které by mohlo zašpinit oblečení. Pokud už je ale pozdě, na mastné skvrny vám pomůže jedlá soda a ocet, jak jsme psali na BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*