Svobodná matka si postavila vlastní malý domek rychle a snadno. Navíc vše zdarma

Fotografie: ROLU, rosenlof/lucas, ro/lu / Creative Commons / Attribution 2.0

Lulu dobře ví, že jediné, čeho nikdy nezíská víc, je čas. Proto dala jeho využití naprostou prioritu. Současně přijala ve svém životě minimalismus.

Sama je svobodnou matkou, která našla útěchu a také nový začátek v konceptu minidomků. A tato nová kapitola jejího života rozhodně nebyla jen o nalezení nového místa, kde by mohla pohodlně zůstat. Šlo především o vytvoření nového života, který by jí dovolil věnovat více času dceři. Když pak čelila nutnosti se přestěhovat, nápad jejího kamaráda odstartoval velmi odvážný čin. „Musela jsem se vystěhovat z domu, kde jsem bydlela, když mi kamarád něco navrhl.“

Pouť po skládkách a dalších místech

„Proč si prostě něco nepostavíš?“ zněla jednoduchá otázka. Lulu si pak vzpomíná na setkání s firmou Fair Companies, což byl počátek její zcela jedinečné cesty. Současně hledala další vzdělání, díky čemuž zamířila zpátky do školy. S tímto závazkem měla v úmyslu vyhnout se práci na plný úvazek jen proto, aby měla na nájem. Její řešení tak bylo stejně inovativní jako nekonvenční. Napadlo ji totiž postavit nový domov z klasického lodního kontejneru.

Ačkoli měla k takové metodě nejdříve docela výhrady, jak uvádí web HomeHacks, bylo to příliš zajímavé, aby to propásla. „Myslím, že jsem trošku klaustrofobická, takže uvnitř kontejneru to nejdřív bylo lehce děsivé. Jenže jsem ho zase získala zadarmo,“ vysvětluje další kus historie. Výprava za použitelnými doplňky ji vedla na skládky a další podivná místa. Ostatně není to první případ života v kontejneru, o němž se na Bydlíme Útulně zmiňujeme.

Nová životní etapa

„Výhodou kontejneru je to, že se můžete rovnou nastěhovat, máte prostě okamžitě dům,“ říká. Stránka TinyHouseBlog její slova jen potvrzuje. Bez jakékoli zkušenosti se stavbou strávila jen jeden měsíc vyřezáváním oken a dveří, stejně jako instalací izolace. Poté přišla také kuchyně s propanbutanovým vařičem a ohřívačem vody. Pak se s dcerou nastěhovala do domečku s postelí, pohovkou, knihovnou a kuchyňskými skříněmi.

Za pouhých 16 000 Kč koupili dům v dezolátním stavu. Svépomocí ho přestavují na svůj vysněný domov

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]