Rozsvícení světel po příchodu domů může pomoci zlodějům. Dozví se tak o lokaci domácnosti

Fotografie: Depositphotos

Přijdete domů z práce, odemknete a rozsvítíte. Že poznáváte svou každodenní rutinu? Právě ta může přilákat i zloděje.

Metody zlodějů jsou v posledních letech sofistikovanější, nicméně mezi nimi zůstává i jistá sorta těch, kteří se nebojí jít „přímo do akce“. Nápomocné jsou jim přitom i takové věci, které děláme každý den, aniž bychom o nich přemýšleli. Zjistěte, čeho se vyvarovat.

Když je rodina jednočlenná

Vlastní bydlení je drahé, nájmy se zvyšují – i přesto data mluví jasně, jednočlenných domácností přibývá. Podle portálu IRozhlas se na vesnicích jedná především o seniory, ve městech jsou to pak především mladí lidé. Pro představu se v roce 2023 jednalo o čtyři české domácnosti z deseti. Zajímavý tento údaj není jen z hlediska statistiky, ale také bezpečnosti.

Nejohroženější jsou totiž podle webu SpyShop24 svobodné ženy. Zloději nad nimi mají pocit převahy, věří, že žena se jim nezvládne ubránit. V dnešní době moderních technologií a sociálních sítí není pro zloděje a násilníky těžké najít si potřebné informace a ty následně využít ve svůj prospěch. Kromě adresy si tak snadno mohou zjistit, kdo všechno v bytě žije, případně jaký je jeho denní režim.

Zloději nebudou mít žádnou šanci. Před odjezdem na dovolenou se domácnost vyplatí jednoduše zabezpečit

Na co si dát pozor

A roli hrají i takové drobnosti, jako je rozsvěcení světel poté, co přijdete domů. S tím se svěřila jistá tiktokerka, jak zmiňuje web Genialne. Single žijící mladá žena se setkala s tím, že ji před domem oslovil cizí muž, jenž ji následně sledoval až ke vchodu do bytového domu. Po příchodu do bytu pak žena zjistila, že muž nadále stojí před domem a čeká, které okno se rozsvítí. Tím pádem by tak přesně věděl, ve kterém patře a konkrétním bytě žena bydlí.

Dopisy ve schránce
Fotografie: Freepik

Zloději ale také mohou vyčkávat již přímo v nitru domu. Proto určitě nikdy neotevírejte svou poštovní schránku před cizí osobou, u některých domů lze i z ní vyčíst číslo bytu. Svůj byt neúmyslně můžete prozradit i tak, že nastoupíte k cizímu člověku do výtahu – po vystoupení v konkrétním patře mu pak stačí se jen vyklonit, aby věděl, které dveře půjdete odemknout. O zvýšení bezpečnosti se pak mohou postarat technologie inteligentní domácnosti, o jejichž přínosech jsme psali na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*