Vizitka vaší domácnosti aneb 5 věcí, které kazí vzhled vaší předsíně

Vstupní hala, chodba, předsíň. Několik výrazů pro jednu místnost, která je branou každého domova. Je to místo, které každý příchozí uvidí jako první. Tudíž by mělo jít o reprezentativní místo. Prostor, který bude uklízený, zorganizovaný a příjemný.

Ne vždy tomu tak opravdu je. Mnohdy se naskytne jako první pohled na: rozházenou obuv, vrstvy kabátů, poházené aktovky, tašky, kabelky. Zkrátka nepořádek. Přitom udržet předsíň čistou, uklízenou, organizovanou nemusí stát zase tak velké úsilí. Stačí si vše zorganizovat, naučit všechny členy rodiny, kde patří kabát, kde obuv, kde aktovka a jednou za den předsíň uklidit. Přinášíme vám seznam věcí, které vzhled předsíně kazí.

Rozházená obuv

Pokud máte málo místa v botníku, pak prostě pořiďte větší anebo roztřiďte obuv podle sezón, ať zbytečně v botníku nezabírají místo letní sandálky v zimě. Klidně můžete opatřit i nějaký stylový koš, který do předsíně umístíte a do něj si budou děti dávat obuv. Stylový koš vypadá určitě lépe, než tu a tam poházené boty.

Přehršel kabátů

Vidět by měly jít pouze kabáty a bundy, které aktuálně nosíte. Zbytek je vhodné pověsit do skříně. Jestliže v předsíni na věšáku visí jarní oblečení, mikina, kabát, bunda, sako a každý tam má minimálně 3 kusy oděvu, bude předsíň působit neuklízeně a neútulně. Zredukujte tedy počet oblečení na věšáku.

Rozházená pošta

Rozházené letáčky, časopisy, dopisy, pozvánky a další papíry určitě na kráse a organizovanosti nepřidají. Buď si pořiďte nějaký stojan na dopisy anebo krabici na veškerou příchozí poštu. Aby bylo vše pohromadě a uspořádané. Jednou týdně poštu přeberte a zbytečnosti vyhoďte.

Kabelky a aktovky

Budete-li si brát novou kabelku, schovejte tu původní do skříně a nenechávejte ji viset v předsíni. Moc hezky nevypadají v předsíni ani rozvěšené nákupní tašky či poházené aktovky dětí. Naučte je, že i aktovka má své místo. Pro kabelky a tašky rovněž udělejte místo ve skříni. Jsou to možná prkotiny, ale právě tyto maličkosti kazí celkový vzhled a dojem z předsíně.

Deštíky

Bedýnka či stojánek na aktuální deštíky je jedna věc. Skladovat však v předsíni přehršel deštníků, kde jsou některé i rozbité, pokřivené, moc hezky už nevypadá. Dbejte na to, aby si stojan na deštníky zachoval svůj půvab a nevystavujte zbytečné deštníky.

Obrázky: crabtreeandcrabtree, imgzz