Za dózy na potraviny není nutné utrácet velké sumy peněz, stačí použít to, co již máte doma

Dózy na potraviny vypadají moc hezky, ať už je máte viditelně na poličce nebo ukryté ve skřínce. Mimo jiné ty průhledné umožňují lepší kontrolu potravin a přehlednost. K uskladňování potravin lze použít v podstatě cokoliv. Zavařovací sklenice, plastové PET láhve a mnoho dalšího. Stačí jen odlepit původní nálepky, nádobky pečlivě umýt, usušit a klidně si je můžete i ozdobit.

Namalovat či nalepit nějaký nápis, ornament, přilepit dekoraci. Každý dále podle svého gusta. Dělávaly to již naše babičky a tento praktický zvyk se opět vrací. Není potřeba utrácet velké sumy za skleněné dózy na mouku, když můžete použít třeba zavařovačky od okurek.

Osobně již léta sbírám sklenky od instantní kávy. V nich pak skladuji semínka, oříšky, rozinky, kokosové lupínky, sušené banány a další. Použít můžete i nádoby, které nemají široké hrdlo, stačí vyrobit kornout z papíru nebo použít trychtýř. Takto můžete mít v PET láhvi klidně snídaňové cerálie.

Pokud se vám nechte nádoby nijak zdobit, stačí je popsat fixem, ať víte, kde co máte uložené. Tato recyklace nádob, které by jinak skončily na skládce lze použít nejen v kuchyni, ale i koupelně nebo v pracovním či kutilském koutku. Uložit do nich můžete korálky, kancelářské svorky, bižuterii, psací potřeby, štětce na make-up a cokoliv dalšího vás napadne.

Uložené a zorganizované potraviny či věci vypadají rozhodně lépe. A je úplně jedno, zda skladujete věci na otevřené poličce nebo v uzavřené skřínce. Skleněné i plastové nádoby lze navíc snadno otřít vlhkým hadrem a máte tak pořád čisto.

Video ukázka a inspirace

Obrázky: .pinterest, treadingmyownpath