Život jako v pohádce aneb místa kde tráví dovolenou americký prezident Donald Trump

Miliardář, král realit, prezident Spojených státu amerických. Víte, co vše lze najít na seznamu majetku Donalda Trumpa? A jaké z jeho nemovitostí patří mezi jeho oblíbené?

Cena všech nemovitostí dohromady by se mohla vyšplhat až na částku 90 miliard korun a velká část z nich se nachází v New Yorku. Trump vlastní ale i řadu hotelových resortů a rekreačních zařízení mimo americké území.

I při vykonávání své funkce si Donald Trump najde čas na odpočinek. Nejraději cestuje na Floridu do svého resortu Mar-a-Lago na Palm Beach, kde strávil například loňské Vánoce. V hotelu je 126 luxusně vybavených pokojů a Trumpovi toto místo využívají jako svůj soukromý klub, ve kterém se scházejí.

Další luxusní nemovitostí na seznamu je slavný hotel Plaza v New Yorku, taktéž časté místo pro rodinná setkání.

Mezi další oblíbené rekreační lokality patří také hotelový komplex International Hotel Waikiki na Havaji.

Ačkoliv se může zdát, že cestování po vlastních hotelích je ekonomické, státnímu rozpočtu rozhodně neulehčuje. V porovnání s ostatními americkými prezidenty, kteří si pro svůj odpočinek volili často své domovy, jsou Trumpovo cesty náročné na organizaci a především na zajištění bezpečnosti. Vše je samozřejmě hrazeno z kapes daňových poplatníků, což samozřejmě vyvolává nemalou vlnu kritiky.

Přesto vše se Donaldu Trampovi podařilo nashromáždit neuvěřitelnou sbírku nemovitostí, za kterou by se nemusel stydět leckterý panovník.