Po ztrátě nájemního bytu vzala matka osud do vlastních rukou. Sama postavila praktický a elegantní dům

Fotografie: Depositphotos

Ztráta domova je vždycky velkou životní zkouškou. V takových chvílích je důležité, aby člověk neztrácel naději. A mít dobré přátele také není k zahození.

Příběh maminky Cat a její dcery Remy, které přišly o nájemní byt v Brisbane, je příkladem situace, kdy rodina čelí nečekaným obtížím. Cat zavzpomínala, že majitelé prodali jejich nájemní byt a nechali jim pouhých 8 týdnů na to, aby si matka s dcerou našly nové místo k bydlení. A tak se Cat rozhodla pro pořízení tiny house mimo město. Zásadním způsobem jim pomohli přátelé – ti jim totiž nabídli na svém pozemku místo k umístění jejich domku.

Uspořádání domku Cat sama navrhla

A stalo se. Maminka Cat se postarala o malý dům, který je dokonalým příkladem toho, jak může být malý prostor využitý chytře a s ohledem na pohodlí. Cat se nechala inspirovat jinými modely tiny house a sama celý nový domek a jeho uspořádání navrhla. S rozměry 8,4 x 2,5 metru poskytuje tento dům dostatek prostoru pro život bez pocitu stísněnosti, píše se na webu MyPositiveOutlooks. Promyšlené uspořádání nábytku a inteligentní skladovací řešení jsou klíčovými prvky, které Cat nechala zahrnout do designu svého nového domova.

Funkční i estetický interiér

Při pohledu dovnitř jejich domu naleznete otevřený obývací prostor, jenž plynule přechází do perfektně vybavené kuchyně a jídelního koutu. Přestože jsou tyto oblasti kompaktní, jsou navrženy tak, aby poskytovaly dostatek místa pro každodenní činnosti, jako je vaření, jídlo, ale i relaxace. Vysoké stropy a velká okna zajišťují, že prostor je zalit přirozeným světlem, což zvyšuje pocit otevřenosti a vzdušnosti. To navíc podporuje bílá barva stěn i nábytku. Na BydlímeÚtulně jsme psali i o jiné matce, která zvolila tiny house blízko přírodě.

Ložnice dcery i matky jsou umístěny v podkroví. Vede tam pohodlné schodiště. Cat schody zajistila ručně vyrobenou zábranou, aby z nich Remy v nesoustředěném okamžiku nespadla, uvádí web HomeHacks. Obě ložnice poskytují soukromí a klid a úložné prostory minimalizují nepořádek a udržují domov organizovaný. Pohodlná rozkládací pohovka má zásuvky, kde má Remy uložené hračky. V případě potřeby je možné z pohovky vytvořit lůžko pro hosty.

Důchodce proměnil nákladní auto na elegantní domov, jehož interiér by ocenili i milionáři

Ztráta domova vedla k životu na venkově

Prostorná koupelna zahrnuje sprchový kout, toaletu a pračku. Cat při návrhu a stavbě domku nic nepodcenila – pojí se tu praktická stránka s estetickou přitažlivostí. Také je v domě patrný Catin závazek k udržitelnosti. Shromažďuje dešťovou vodu a snaží se žít mimo síť. Elektřinu prozatím využívá z hlavního domu, později však bude řešena solárními panely. Tak jsou zajištěny všechny potřeby matky i dcery. Život v novém domově přivedl Cat a Remy jak blíže k přírodě, tak i k sobě navzájem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*